Fernor Ceviz Fidanı, ülkemiz ekolojik şartlarında 1000-1200 rakım üzerindeki bölgelere önerdiğimiz,sonbaharda erken durgunlaşması,ilkbaharda ise en geç açan aşılı ceviz fidanı çeşidi olması,çok sert dokuya sahip olması sebebiyle, kışın erken başlayıp uzun sürdüğü,sonbahar ilk donlarının ve ilkbahar geç donlarının daha çok görüldüğü özellikle İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerine tavsiye ettiğimiz bir Fransız çeşididir.

Fernor Ceviz Fidanı Meyve ve Ağaç Özellikleri

fernor

  • Yan dallarda verimi iyidir.
  • Fernorda Meyveler salkımlarda 1-4 adet olur.
  • Fernor Meyve ağırlığı 12 gr, iç randımanı %49, yağ oranı %51 ve protein oranı %20’dir.
  • Kabuktan ayrılması kolaydır. Lezzeti çok güzel olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.
  • Fernor ceviz fidanının Doğru tozlayıcısı Fernette’dir.
  • Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir

FERNIR FRANSIZ ORİJİNLİ KÜLTÜR MEYVESİDİR.

Fernor Ceviz Fidanı Hakkında Dipnot…

“BİTKİ BESLEMEYE YAVAŞ CEVAP VERSE DE 3 YILDAN SONRA MÜKEMMEL BİR GELİŞİMİ VAR. SADECE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTA  KULLANILACAK GÜBRELER MERKEZİ KAT YÜKSEKLİKLERİ VE YAN DAL VERİM BUDAMA MESAFELERİNİN ÇOK İYİ BİLİNMESİ GEREKİR.”

Fernor Ceviz Fidanında Verim

Fernor ceviz meyvelerinde de yüksek yağ oranı, %50 ye varan iç oranı, kolayca kabuğundan ayrılıp tek parça halinde çıkarılabilmesi ve de içinin hem kuru hem yaş olarak tüketime uygun olması gibi hem üreticiye, hem de tüketicisine hitap eder.

Fernor Ceviz Fidanı Dikimi

Fernor ceviz fidanı dikim yüksekliği kadar, dikim aralıkları da çok önem arz etmektedir. Bizim tavsiye edebileceğimiz dikim aralıkları; 4×8 ya da 5×7 metre aralıklarıdır, bu sayede alacağınız ürün rekoltesi yüksek olacaktır.

Orjinal Fernor Ceviz Fidanı Siparişi

Firmamızdan Fernor Ceviz Fidanını her yılın kasım ayından itibaren mart ayına kadar açık köklü mart ayından kasım ayına kadar ise tüplü olarak temin edebilirsiniz. Fernor Ceviz Fidanını,sertifikalı,%100 ismine doğru,kaliteli ve sağlıklı bir şekilde temin etmek ve geleceğe Güvenle bakmak için bizi arayın:

Son olarak; Ülkemizde çok çeşitli iklim ve hava koşulları görülebildiği için, fernor ceviz fidanı dikim kararı verdiğiniz tarla hakkında işinin ehli fidan üreticileri veya bu konuda bilimsel olarak kendisini kanıtlamış kişi ve kurumlarla beraber çalışmanızı kesinlikle öneririz. Bu sayede olası yanlış çeşit seçimi yada dikimlerde görebileceğiniz zararı minimize etmiş olursunuz.

HÜSEYİN KARGI – 0 (533) 662 60 64

Sertifikalı Fernor Ceviz Fidanı Üretim İzin Belgelerimiz

FERNOR FERNOR-SERTIFIKA