Ceviz fidanı ülkemizin dört bir yanında yetişebilen kısa vadede ağaç haline gelip yetişen, yıllar boyu maddi getirisi en yüksek meyve ağaçlarındandır. Ülkemizin deniz kıyısı, ılıman iklime sahip batı kesimlerinde chandler ceviz fidanı, soğuk iklime sahip doğu kesimlerinde ise fernor ceviz fidanı dikilmelidir.

Ceviz yetiştiriciliği yapılacak yerlerin seçiminde sulama temini konusunda problem yaşanmaması gerekmektedir. Çünkü ceviz yetiştiriciliğinde özellikle ilk yıllarda su çok önem arz etmektedir. İklim yapısı olarak ülkemiz ceviz yetiştiriciliğine çok uygundur. Son olarak Dikim öncesi toprak analizi yapılmalı bölgeye ve iklime göre uygun çeşit tercih edilmelidir.

Ceviz fidanı dikilecek olan bölgeye uygun tür seçimi, dikim aralığı, su ve gübreleme ihtiyacı konularında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir fiyat sorabilirsiniz. 0533 662 60 64 nolu telefondan bizleri mesai saatlerinde arayabilir guvenfidancilik@hotmail.com adresinden mail gönderebilirsiniz. Güven Fidancılık Facebook sayfamızdan bizlere sorularınızı her zaman iletebilirsiniz.