KategoriYabancı Ceviz Fidanları

Yabancı Aşılı Ceviz Fidanları Chandler, Fernor, Fernette, Franquette, Fernette ve Pedro ceviz fidanı çeşitlerini firmamızdan sipariş verebilirsiniz.

Chandler Ceviz Fidanı

chandler-cevizChandler Ceviz Fidanı; (Çetnır) Dünyada ve son yıllarda ülkemizde aşılı ceviz fidanı ile kapama bahçe kurmak isteyenlerin en çok tercih ettiği çeşittir. Yarı bodur geliştiği için piyasada bodur ceviz fidanı olarak bilinir. Okunuşu çetnırdır. Çetler, center, cetner gibi da yazılabilir.

Chandler Ceviz Fidanı Ağaç Özellikleri

En verimli çeşit olan Chandler Ceviz Fidanı, erken verime yatması,yerli çeşitlerden 10-15 gün daha geç
yapraklanması ve çiçeklenmesinden dolayı ilkbahar geç donlarından etkilenme riskinin düşük olması,%90 yan dallarda meyve tutma özelliği olan Chandler çeşidi, uç dallarda meyve tutan yerli çeşitlere göre daha kısa boylu olması,meyve kalitesi olarak ince kabuklu,iç doluluk oranı yüksek,iç rengi beyaz olması sebebiyle ticari değerinin yüksek olması tercih sebepleridir.

Ülkemizin ekolojik şartlarında deniz seviyesinden 1000 – 1200 rakımına kadar rahatlıkla dikilebilen chandler ceviz fidanı 8*8 m ve 7*7 m dikim aralığında dikilebildiği gibi yan dallarda meyveye yatan bir çeşit olduğundan dolayı sık dikim sistemi(çit dikim sistemi) dediğimiz 8*4 m, 7*4 m, 7*3,5 m dikim aralığı ile de bahçe kurulabilir. 1200 rakım ve üzeri ceviz fidanı dikimlerinde fransız orjinli fernor ceviz fidanı öneriyoruz.

Chandler Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri

 • Chandler Ceviz Fidanı Meyve ağırlığı 13 gr, iç oranı % 49-52 ‘dir.
 • Yağ oranı % 70, protein oranı % 23 olup, kabuktan ayrı lması kolaydır.
 • İç ağırlığı 6.5-7 gr. Kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.
 • Geçit kuşağına kadar olan bölgelerde ilkbahar donlarını atlatabilen bir çeşittir.
 • Chandler ceviz fidanının tozlayıcısı Franquette ve Fernettedir.

Firmamızdan Chandler Ceviz Fidanını her yılın kasım ayından itibaren mart ayına
kadar açık köklü mart ayından kasım ayına kadar ise tüplü olarak temin
edebilirsiniz..

Orjinal Chandler Ceviz Fidanı Siparişi

Orjinal Chandler Ceviz Fidanını %100 ismine doğru sipariş vermek ve geleceğe Güvenle bakmak için bizi arayın :

HÜSEYİN KARGI : 0 (533) 662 60 64

5 YAŞINDA CHANDLER BODUR BOYDA CEVİZ AĞACI

Sertifikalı Chandler Ceviz Fidanı Üretim İzin Belgelerimiz

CHANDLER-SERTIFIKA

CHANDLER

Fernor Ceviz Fidanı

Fernor Ceviz Fidanı, ülkemiz ekolojik şartlarında 1000-1200 rakım üzerindeki bölgelere önerdiğimiz,sonbaharda erken durgunlaşması,ilkbaharda ise en geç açan aşılı ceviz fidanı çeşidi olması,çok sert dokuya sahip olması sebebiyle, kışın erken başlayıp uzun sürdüğü,sonbahar ilk donlarının ve ilkbahar geç donlarının daha çok görüldüğü özellikle İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerine tavsiye ettiğimiz bir Fransız çeşididir.

Fernor Ceviz Fidanı Meyve ve Ağaç Özellikleri

fernor

 • Yan dallarda verimi iyidir.
 • Fernorda Meyveler salkımlarda 1-4 adet olur.
 • Fernor Meyve ağırlığı 12 gr, iç randımanı %49, yağ oranı %51 ve protein oranı %20’dir.
 • Kabuktan ayrılması kolaydır. Lezzeti çok güzel olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.
 • Fernor ceviz fidanının Doğru tozlayıcısı Fernette’dir.
 • Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir

FERNIR FRANSIZ ORİJİNLİ KÜLTÜR MEYVESİDİR.

Fernor Ceviz Fidanı Hakkında Dipnot…

“BİTKİ BESLEMEYE YAVAŞ CEVAP VERSE DE 3 YILDAN SONRA MÜKEMMEL BİR GELİŞİMİ VAR. SADECE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTA  KULLANILACAK GÜBRELER MERKEZİ KAT YÜKSEKLİKLERİ VE YAN DAL VERİM BUDAMA MESAFELERİNİN ÇOK İYİ BİLİNMESİ GEREKİR.”

Fernor Ceviz Fidanında Verim

Fernor ceviz meyvelerinde de yüksek yağ oranı, %50 ye varan iç oranı, kolayca kabuğundan ayrılıp tek parça halinde çıkarılabilmesi ve de içinin hem kuru hem yaş olarak tüketime uygun olması gibi hem üreticiye, hem de tüketicisine hitap eder.

Fernor Ceviz Fidanı Dikimi

Fernor ceviz fidanı dikim yüksekliği kadar, dikim aralıkları da çok önem arz etmektedir. Bizim tavsiye edebileceğimiz dikim aralıkları; 4×8 ya da 5×7 metre aralıklarıdır, bu sayede alacağınız ürün rekoltesi yüksek olacaktır.

Orjinal Fernor Ceviz Fidanı Siparişi

Firmamızdan Fernor Ceviz Fidanını her yılın kasım ayından itibaren mart ayına kadar açık köklü mart ayından kasım ayına kadar ise tüplü olarak temin edebilirsiniz. Fernor Ceviz Fidanını,sertifikalı,%100 ismine doğru,kaliteli ve sağlıklı bir şekilde temin etmek ve geleceğe Güvenle bakmak için bizi arayın:

Son olarak; Ülkemizde çok çeşitli iklim ve hava koşulları görülebildiği için, fernor ceviz fidanı dikim kararı verdiğiniz tarla hakkında işinin ehli fidan üreticileri veya bu konuda bilimsel olarak kendisini kanıtlamış kişi ve kurumlarla beraber çalışmanızı kesinlikle öneririz. Bu sayede olası yanlış çeşit seçimi yada dikimlerde görebileceğiniz zararı minimize etmiş olursunuz.

HÜSEYİN KARGI – 0 (533) 662 60 64

Sertifikalı Fernor Ceviz Fidanı Üretim İzin Belgelerimiz

FERNOR FERNOR-SERTIFIKA

Pedro Ceviz Fidanı

pedroPedro ceviz fidanı ağacın gelişimi olarak bodur olarak gelişir. Küçüktür. Budamadan hoşlanır.
Aşırı sıcaktan hoşlanmaz. Pedro suyu sever. Susuzluğa karşı dirençsizdir. Pedro da yan dallarda meyve verme oranı yüksektir. Uzun bir çiçeklenme dönemi olduğundan tozlayıcı olarak kullanılabilir. Hasat olgunluğu orta-geç tir.

Pedro Ceviz Fidanı Özellikleri

Meyve Özellikleri
Çeşit  Pedro
Orjini  Kalifornia
Meyve Boyu  40mm
Kabuklu Ağırlık  12gr
İç Ağırlık  5,6gr
Randumanı  %47
Kabuk Yapışması  İyi
İç Rengi  Açık Sarı
Tozlayıcı  Kendine verimli, tozlayıcı

Franquette Ceviz Fidanı

Franquette Ceviz Fidanı chandler ceviz fidanının tozlayıcısı olarak gönderdiğimiz Amerikan menşeili ithal bir aşılı ceviz fidanı türüdür Chandler ile aynı özellikleri taşır.

Franquette Ceviz Fidanı Özellikleri

 • franquetteFranquette Eski bir Amerikan çeşididir.
 • Çeşidin yan tomurcuklarda düşük oranda meyve vermesi, iri ağaçlı olması ve nispeten düşük verimli olması nedeniyle bu çeşit son yıllarda sınırlı olarak dikilmektedir.
 • Franquette ilkbahar geç donlarının yaygın olarak gözlendiği ve yağmurların sık rastlandığı yerlerde kullanılır Chandler ve Hartley için tozlayıcı çeşit olarak seçilmiştir. Küçük meyveli olup iç ağırlığı 5.3 gr, iç oranı %46-47, iç rengi ise genellikle çok iyidir.
 • Scharsch-Franquette ağaçları dikine, çok kuvvetli gelişir.Firmamızda sertifili olarak tüplü ceviz, ve açık kök ceviz fidanı olarak mevcuttur.
Meyve Özellikleri
Çeşit  Franquette
Orjini  Fransa
Meyve Boyu  45mm
Kabuklu Ağırlık  11,3gr
İç Ağırlık  5,3gr
Randumanı %47
Kabuk Yapışması  Orta
İç Rengi  Beyaz
Tozlayıcı

Franquette Ceviz Fidanı Siparişi

Franquette ceviz fidanını tozlayıcı olarak chandler ceviz fidanı siparişleriniz de gönderiyoruz. Sipariş ve bilgi için Güven Fidancılık arayabilirsiniz…

Hüseyin Kargı(Üretim ve Satış) : 0533 662 60 64

Sertifikalı Franquette Ceviz Fidanı Üretim İzin Belgelerimiz 

FRANQUETTE

FRANQUETTE-SERTIFIKA

Fernette Ceviz Fidanı

Fernette Ceviz Fidanı Franquette X Lara melezidir. Fransız orjinli verimli bir çeşittir. Fernor yada chandler ile tozlanır.Geç çiçeklenir. Karasal iklimin hakim olduğu ekolojilere tavsiye edilmelidir. Fernor ceviz fidanı ile aynı özellikleri taşır.

Fernette Ceviz Fidanı Siparişi

Firmamızdan Chandler yada fernor ceviz fidanı satın alırken Fernette Ceviz Fidanını tozlayıcı olarak her yılın kasım ayından itibaren mart ayına kadar açık köklü mart ayından kasım ayına kadar ise tüplü olarak temin edebilirsiniz.

GÜVEN FİDANCILIK – HÜSEYİN KARGI – 0 (533) 662 60 64

Sertifikalı Fernette Ceviz Fidanı Üretim İzin Belgelerimiz

 • FERNETTE-SERTIFIKA FERNETTE